top of page

HZ 43-F gömme sürgü

gömme sürgü

HZ 43-F otomatik gömme sürgü (pasif kapı paneli için kilitleme aygıtı) özellikle yangın ve duman kapıları olmak üzere bütün çift kanatlı kapı sistemleri için ideal bir çözüm sunmaktadır. Kullanıcılar, pasif kanadı açmak için ilave bir çaba sarfetmeksizin, aktif kanadı basma kol vasıtası ile açtıkları anda pasif kanat da açık hale gelir. Ayrık bir mil ve çeşitli ayarlama seçenekleri sayesinde, HZ-43F önemli ölçüde azaltılmış montaj maliyetleri ile yapısal koşullara optimum adaptasyon sağlar.

genel bilgiler

sertifikalar

sertifikalar

dokümanlar

teknik özellikler

genel bilgiler

genel bilgiler

teknik özellikler

dokümanlar

dokümanlar

  • Pasif kanadın otomatik olarak kilitlenmesi ya da kilidinin açılması

  • Basit bir şekilde takılabilir özellikli parçalı sürgü tahdidi

  • Ayarlanabilir kilit karşılığı

  • Alta veya üste doğru kilitleme imkanı

  • DIN Sol ve DIN sağ modelleri mevcuttur

  • Yangın ve duman kapılarındaki uygulamalar için uygundur

Özellikler

 

Çift kanatlı kapı sistemleri için çözüm

DORMAKABA otomatik gömme sürgüleri çift kanatlı bir sistemin pasif kapı kanadının zahmetsizce kilitlenmesine ve kilidinin açılmasına olanak sağlar. Kullanıcılar, pasif kanadı açmak için ilave bir çaba sarfetmeksizin, aktif kanadı basma kol vasıtası ile açtıkları anda pasif kanat da açık hale gelir. Bu sistem aktif kanat pasif kanadın üzerine kapanır kapanmaz otomatik olarak devreye girer ve pasif kanadı kilitler. Sürgü düzeneğinin çalışma şeklini bilmek veya kilitlemek için ilave bir çaba sarfetmek gerekmeksizin pasif kanat sabitlenir.

İşlevsel güvenilirlik ve düşük montaj maliyetleri

HZ 43-F, ek vida bağlantısı gerektirmeyen, geçme bağlantı sayesinde kolay monte edilir bir üründür. Pasif kapı kanadının köşesininde, yan yüzden freze ile açılacak oyuk içine yerleştirilen otomatik sürgü ünitesinin içindeki ayarlanabilir hareketli milin çıkabilmesi için üst kenardan da bir delik açılır.

Sürgünün çift parçalı yapısı sayesinde montaj toleransları kolayca dengelenebilir ve kapı konstrüksiyonun bütünlüğüve sağlamlığı bozulmaz.

Kullanım alanları

HZ 43-F otomatik gömme sürgü çift kanatlı ahşap veya metal kapıların pasif kanatlarının üst ve/veya alt tarafına monte edilebilir bir sürgü sistemidir. Özellikle DORMAKABA otomatik kanat açma mekanizmaları, sıralamalı kapı kapatıcılar ya da kapı koordinatörleriyle birlikte kullanılabilir. HZ 43-F otomatik gömme sürgü yangın ve duman kapılarındaki uygulamalar için onaylanmış bir üründür-uygunluk sertifikası talep edilir.

Faydaları

Profilli ve ahşap kapılarda kullanıma uygundur

Paslanmaz çelik gövde

Krank mandal

Parçalı, ayarlabilir mil

İki kat esnek montaj

Ayarlanabilir mandal civatası dahil ayarlanabilir tutucu burç

HZ 43-F22 LH/ISO 6

HZ 43-F22 RH/ISO 5

ürün dokümanını indirmek için tıklayınız

pdf.png
  • DIN EN 14846

  • BS EN 14648 / CE İşaretli

bottom of page