top of page
Çalışma Yüzeyi 27.png

system E+

mekanik havalandırma sistemi

Bu sistem yenilenebilir enerjiyi tercih edenlerin ihtiyaçlarını karşılar. Bu yüksek enerji tasarruflu havalandırma sisteminde, Sistem C + 'da olduğu gibi Invisivent pencere havalandırmasıyla doğal temiz hava kaynağı tekrar elde edilir. Islak hacimli alanlarda bulunan Endura, kirli iç mekan havasının talep kontrollü olarak uzaklaştırılması için bu sistemin kalbidir. C + havalandırma sisteminde olduğu gibi, iç hava kalitesi entegre CO2, nem ve VOC sensörleri ile sürekli ve dahili olarak izlenir.

dokümanlar

teknik özellikler

genel bilgiler

genel bilgiler

teknik özellikler

dokümanlar

Ek Açıklama 2020-05-08 111312.png

Talep kontrollü E + havalandırma: ılık bir nefes

Renson E + sistemi ile, talep kontrollü havalandırma bir hava / su ısı pompası ile akıllıca birleştirilir. Bu sistem, düşük sıcaklıkta ısıtma ve suyu ısıtma için tahliye edilen havadan ısıyı geri kazanır. Sıcak su için, sisteme 300 litrelik bir tank entegre edilmiştir.  Yalnızca kişiye özel sağlıklı ve konforlu havalandırmayı garanti etmekle kalmayıp aynı zamanda suyu ısıtmak ve düşük sıcaklıkta bölgesel ısıtma sağlayan son derece akıllı bir çözümdür.

E + nasıl çalışır?

E + havalandırma sistemi, kuru hacimli yaşam alanları için sürekli taze hava tedarikini (pencerenin üzerindeki havalandırma ızgaraları aracılığıyla) ıslak hacimli alanlardan gelen kirli havanın mekanik tahliyesi ile (merkezi mekanik tahliye fanı Endura aracılığıyla) birleştirir. Tıpkı C + sisteminin yaptığı gibi. Sadece bu sistemin çekirdeği olarak Endura sadece havalandırmayı kontrol etmekle kalmaz, aynı zamanda tahliye edilen havadan ısıyı geri kazanır. Cihaz bir havalandırma ünitesi, bir ısı pompası ve entegre bir kazan tankından oluşur. Düşük sıcaklıkta ısıtma ve suyu ısıtmak için tahliye edilen havadan ısıyı geri kazanır. Hibrit sistem, tahliye edilen havadan çok az ısı geri kazanıldığında ısıtma veya sıcak su talebi çok büyük olduğunda yedek görevi gören geleneksel bir yoğuşmalı kazanla birlikte çalışır.

İhtiyaca göre havalandırma

E + 'ın başka bir özelliği, sistemdeki dinamik sensörlerin tahliye edilen havayı CO2, nem ve / veya VOC'ler için sürekli olarak analiz etmesidir. Analizden sonra havalandırma seviyesini otomatik olarak konut sakinlerinin gerçek ihtiyaçlarına göre ayarlar. Bu sistem sayesinde havalandırma ve ısıtma sağlıklı ve konforlu bir iç mekan iklimi sağlar. Bu, endişelenmenize gerek olmayan enerji tasarruflu bir sistemdir.

E + ve E seviyesi

Bir E + sistemi ile eviniz yenilenebilir enerji ile ilgili yasal yükümlülükleri yerine getirir ve E seviyesini önemli ölçüde azaltır (eksi 37 E seviyesi noktasına kadar). Talep kontrollü havalandırma ve ısıtma akıllı bir cihaza entegre edildiğinden dolayı tahliye edilen hava, su ısıtması ve oda ısıtması için bir enerji kaynağı olarak geri kazanılır.

ürün dokümanını indirmek için tıklayınız

pdf.png

genel bilgiler

dokümanlar

bottom of page