top of page

PHM

panik bar aktivasyon motoru

PHM, dormakaba Panik Donanımıyla birlikte monte edilebilir bir motordur.
Kapı üzerinde Dormakaba Panik Donanımlarından biriyle birlikte kurulu PHM ile panik bar dillerinin motorlu olarak açılma olanağına sahip olursunuz. Bu çözüm, otomatik kapı operatörleri ve erişim kontrolü ile birlikte panik donanımı kullanımı için yeni olanaklar sunuyor. PHM, dormakaba PHB 3105, PHA 2102 ve ExitPad gibi yüzeye monteli panik donanımı ürün gamına monte edilebilir.

genel bilgiler

sertifikalar

sertifikalar

dokümanlar

teknik özellikler

genel bilgiler

genel bilgiler

teknik özellikler

dokümanlar

dokümanlar

• Kolay kurulum
• Otomatik kapı operatörleri ile birleştirilebilir
• Erişim kontrolü ile birleştirilebilir
• 1, 2 ve 3 noktalı kilitleme ile çalışır
• Yoğun kullanım için uygundur

Otomatik Kanat Açma Mekanizması

Otomatik kanat açma mekanizmaları ile birlikte kullanılan PHM donanımı ile Dormakaba, kapı operatörü kapı kanadını açmadan önce panik donanımdaki kilitlerin açılması  ve açık tutulması problemini çözer. PHM, elektrikli kilit karşılıkları gibi doğrudan kanat açma mekanizmasından beslenir ve kontrol edilir.

Geçiş kontrolu

PHM ile erişim kontrolü veya MiniRead gibi basit bir kart okuyucusu ile birlikte panik donanımın dışarıdan açılmasını kontrol eden bir çözüm önerebiliriz. İçeriden kaçış bu çözümden etkilenmeyecektir.

Modeller


PHM, PHM Standard ve PHM External olmak üzere iki farklı modelde mevcuttur.
PHM Standart, dış müdahale kolları ile kombine edilmezken, PHM external kombine edilebilir (PHT 03, PHT 05 veya PHT07).

Emniyet

PHM, Aktif kapı kanadı üzerine yerleştirilmiş olan PHA veya PHB ile birlikte, regülasyonlara göre kapı genişliğinin % 60'ının panik donanımı ile donatılması gerekliliğini karşılar. Panik donanımının tüm orijinal özellikleri bu çözümden etkilenmez. PHM, yangın sinyaline kapıya bağlanabilir. Yangın sinyali etkinleştirildiğinde, PHM mandalları serbest bırakır, böylece kapı mandallarına ilişkin yangın regülasyonu karşılanır.

Montaj


Panik donanımı için PHM motoru, yeni bir panik donanım kurarken ya da mevcut bir donanıma monte edilebilir. Ünite, panik donanımını monte etmek için kullanılan aynı deliklere monte edilir.

Aksesuarlar


dormakaba, kısıtlı bir seçenek ile montaj plakaları sağlayabilir. PHM motorun kapı kanadı ve panik donanımı üzerine monte edilmiş kısmı 7 mm kalınlığındadır. PHB / PHA veya mandallarla birlikte kapak ve kapı kanadı arasında bir boşluk ve kapı kanadı ile donanımın ön / arka ucu arasında bir fark olacaktır. Aralayıcı plakalar, bu farkı / boşluğu telafi etmek için kullanılır.


Fonksiyonel Açıklama
PHM motora 24V güç verildiğinde mandallar açılır ve açık konumda tutulur. Güç kesildiğinde mandallar otomatik olarak serbest bırakılacaktır. Ünite, mandalların durumunu belirten kuru  bir serbest geribildirim kontağı ile donatılmıştır. PHM kontrol ünitesi gerektirmez.

ürün dokümanını indirmek için tıklayınız

pdf.png
  • EN 1125

bottom of page