top of page
Çalışma Yüzeyi 27.png

system D+

mekanik havalandırma sistemi

Renson, talep kontrolü açısından aynı şekilde çalışmaya devam eden, ancak ısı geri kazanımı olan mevcut D-sistemlerinden (ve hem temiz hava beslemesinin hem de kirli havanın deşarjının) bir adım ötesine giden dengeli bir havalandırma ünitesine sahiptir. İhtiyaçlarınıza ve yaşam tarzınıza göre dahili olarak bulunan CO2, VOC ve nem sensörleri ile dengeli havalandırma artık mümkün. Bu dengeli havalandırma mümkün olan en düşük enerji tüketimi ve mümkün olan en yüksek ısı geri kazanımı ile elde edilir (yüzde 89'a kadar). Renson mobil uygulaması ile, iç hava kalitesini 7/24 izleyebilir, havalandırma seviyesini programlayabilir ve filtrelerin değiştirilmesi veya denetlenmesi gerektiğinde uyarılabilirsiniz.

dokümanlar

teknik özellikler

genel bilgiler

genel bilgiler

teknik özellikler

dokümanlar

Ek Açıklama 2020-05-08 111312.png

D + havalandırma sistemi: ısı geri kazanımlı talep kontrollü dengeli havalandırma

Bu sistem, mekanik besleme ve talep kontrollü hava tahliyesini bir ısı dönüştürücü ile birleştirir. Bu ısı dönüştürücüsü, yeni verilen (daha soğuk) havayı ısıtmak için boşaltılan (kirli) iç ortam havasındaki ısıyı alır. Bu yöntemi kullanarak, havalandırma sisteminin enerji tüketimi, ısıtma maliyetlerinde önemli bir tasarruf sağlar. Bu havalandırma sisteminin düzgün çalışması için, mükemmel şekilde dengelenmesi önemlidir. Bu nedenle bu özel havalandırma sistemine dengeli havalandırma da denir.

Hızlı yatırım getirisi

 

D + havalandırma sistemi, soğuk dış havanın ısınması için tahliye edilen kirli havadan ısıyı geri kazanır. C + havalandırma sisteminin aksine, dengeli bir havalandırma sistemi bölge başına dahili olarak çalışmaz, ancak tüm evin havalandırma seviyesi aynıdır. Bunun gibi tamamen mekanik bir sistemle, düzgün (ve sağlıklı!) Çalışma için belirtilen zamanlarda muhafaza edilmesi ve filtrelerin zamanında temizlenmesi ve değiştirilmesi de çok önemlidir.

Endura Delta: Renson'un D + havalandırma sistemi

 

 Endura Delta, hava beslemesi ve tahliyesi için iki fanlı bir sistemdir. Sürekli ölçümlerle evdeki havalandırmanın yoğunluğunu belirleyen tahliye ünitesindeki dedektörlerle çalışır. Bu şekilde çalışan talep kontrollü sistem, ihtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyarlanmıştır. Bunlara ek olarak, Endura Delta uygun bir mobil uygulama ile çalıştırılabilmektedir.

ürün dokümanını indirmek için tıklayınız

pdf.png

genel bilgiler

dokümanlar

bottom of page