top of page

OGRO

kapı kolu

DORMA OGRO serisi kapı aksesuarları projelerdeki en spesifik talepleri karşılamak üzere oldukça cazip, teknik olarak kanıtlanmış çözümler sunar. Rozet ve arka plakalarının kusursuz kombinasyonu yoluyla yalnızca çerçeveli ve ahşap kapılar için değil; cam kapılarda da basma kolları kullanabilmek mümkündür.

genel bilgiler

sertifikalar

sertifikalar

dokümanlar

teknik özellikler

genel bilgiler

genel bilgiler

teknik özellikler

dokümanlar

dokümanlar

 • Yüksek yaya trafiğine maruz kalan proje tipi kapılarda kullanıma yöneliktir.

 • EN 1906 normuna göre 4. sınıf kullanım derecesi (2 milyon defa açma kapama testi yapılmıştır.)

 • Basma kol ile rozet / arka plaka arasında özel olarak tasarlanan görünmeyen bağlantı

 • Tüm rozetler ve arka plakalar yalnızca 9 mm çıkıntıya sahiptir

 • Yüksek kaliteli satine yüzey

 • Dört adet geri çekme yay ve Tak&Kullan prensibi ile basit montaj imkanı

 • 10 yıl garanti

Neredeyse tüm tasarım gereklilikleri için

Sistem esnek kombinasyon imkanı sunan üç bileşenden oluşur: basma kol, rozet / arka plaka ve kare şeklindeki mil. Premium ürün serisi modernden klasiğe kadar tüm tasarım gerekliliklerini gerçek anlamda karşılamak amacıyla tasarlanmıştır. Geniş model seçeneği DORMA markasının kalitesini destekler niteliktedir.

Ürüne ilişkin yüksek talepler uygun şekilde yerine getirilir

Tüm modeller tasarımdan bağımsız olarak çok çeşitli ürün taleplerini karşılamaktadır. 

Alüminyum      Paslanmaz

Hastane    Kabartma Yazı

Yangından koruma    Acil çıkış 

Opsiyonel olarak ara sabitleme parçaları (A) veya krank koluyla (V) da mevcuttur

EN 179 normuna uygunluk

Premium setler ayrıca EN 179 normuna uygun panik kaçış aksesuarları için tasarlanan yangın ve duman dayanımlı modellerde de mevcuttur.

Yay mekanizmalı

Tüm Premium modeller basma kolu güvenilir biçimde yatay konuma geri getirmek üzere dört adet yayla donatılmıştır. Ahşap kapılara yönelik Premium basma kol setlerinin yay mekanizması kapının bir tarafında olacak şekilde standart olarak tedarik edilmektedir. Çerçeveli setlerde ise her iki tarafta da yay mekanizması bulunmaktadır. Gerektiği takdirde alternatif biçimler de tedarik edilmektedir. Geri çekme yayları sağ el ve sol el için tek modeldir.

Alüminyum veya paslanmaz çelik olarak mevcuttur

Alüminyum ya da paslanmaz çelik gibi hangi malzemeyi seçerseniz seçin, DORMA Premium serisiyle çağdaş tasarım zarafetine sahip bir aksesuar seti seçmiş olursunuz. Yüzey malzemesinin seçimi ve kalitesi DORMA'nın  yüksek standartlarına paralel şekilde geçerli piyasa gerekliliklerini karşılamaktadır. Alüminyum aksesuarlar olumsuz hava koşullarına ve yıpranmaya karşı etkin koruma sağlamak üzere kalın ve stabil bir oksit sağlayacak şekilde kendi formülasyonlarımıza uygun şekilde renk anotlamasına tabi tutulmaktadır. Alüminyum malzemeli Premium aksesuarlar F1 Gümüş/doğal (frezelenmiş), F2 Şampanya, F3 Pirinç, F4 Bronz, F5 Koyu bronz, RAL boyalı olarak ve mata yakın paslanmaz çelik yüzeyler ile anotlanmış olarak mevcuttur. Paslanmaz çelik tertibatlar da mat saten rötuş, parlak cilalı veya PVD kaplamalı olarak mevcuttur.

10 yıl garanti

Premium serisindeki tüm ürünler için 10 yıl garanti*

* www.dorma.com.tr adresinde bulunan mevcut garanti koşullarımıza tabidir. Talep üzerine birer sureti gönderilmektedir.

Mimarlar/şartname hazırlayanlar için faydaları

DORMA Create özel projeniz için şahsi tasarım fikirleri uygulamanıza imkan tanıyan bir programdır. Basma kol tasarımınızı ölçüleriyle birlikte bir taslak çizimi, teknik çizim veya 3 boyutlu bir model olarak bize gönderin. Tasarım mühendislerimiz fikirlerinizi uygulamada size destek sağlayacaktır.

Kapı koluyla rozet / arka plaka arasındaki bağlantının neredeyse görünmez olması bu iki bileşenin yekpareymiş gibi algılanmasını sağlar.

Yüksek kaliteli satine yüzey, kapı aksamının görsel kalitesine ilişkin hassas gereklilikleri karşılar.

Rozetlerin ve arka plakaların yalnızca 9 mm’lik bir çıkıntıya sahip olması sayesinde tüm kapılar aynı ve yüksek kaliteli bir görünümle sunulabilmektedir.

Satıcılar/distribütörler için faydaları

Modüler sistem daha az depolama alanı gereksinimi demektir.

Farklı kapı kalınlıklarına uygun kare mil çeşitleri her bir artış için farklı aksesuar setleri tedarik etme gereksinimini ortadan kaldırır.

Stoklamayı kolaylaştırmak üzere vida ve aks uzunlukları için eşdeğer aralıklar.

EN 1906 normuna göre 4. sınıf kullanım kategorisinde olan Premium bağlantı elemanları ayrıca projelerde yoğun yaya trafiğine maruz kalan kapılar için kullanıma uygundur.

Uygulayıcılar / Kanat imalatı yapan firmalar için faydaları

Dört geri çekme yayı basma kollar, yıllar boyunca sürekli kullanıldığında bile "sarkma yapmamasını" ve aksine her zaman yatay konuma dönmesini sağlar.

Geri çekme yayları sağ ve sol el için tek model olması montaj ve kurulum esnasında herhangi bir hata olmasını önler.

Premium kapı aksesuar setlerinin montajı kolay ve hızlıdır, özel aletler gerektirmez (Tak&Kullan sistemi).

Tak& Kullan sistemi hızlı ve kolay kurulum sağlar, böylece zamandan ve maliyetten tasarruf etmiş olursunuz.

Premium rozetlerin ve arka plakaların önceden kapı kollarına takılmış olması sayesinde kolun sapına koruyucu yapışkan şeritler takılmasına gerek duyulmaz. Bu husus yüzeylerin zarar görmemesini sağlamak açısından klasik kapı kolu setlerinde gereklidir.

Rozetlerdeki / arka plakalardaki destek çıkıntılarıyla daha büyük kapı kalınlığı aralıkları (15 mm) aynı uzunlukta vidayla tutturulabilir.

ürün dokümanını indirmek için tıklayınız

pdf.png
 • CertiFire

 • EN 179

 • EN 1906

 • EN 1634-1

bottom of page